OFERTA
4. GABIONY

OGRODZENIA GABIONOWE - ZIELONA GÓRARosnącą popularnością cieszą się obecnie tak zwane ogrodzenia gabionowe. Na ich konstrukcję składają się zgrzewana siatka, zwana gabionem i jej wypełnienie. Klienci coraz częściej wybierają to nowatorskie rozwiązanie, ponieważ gwarantuje ono izolację nie tylko od przypadkowych spojrzeń sąsiadów czy hałasu, ale także zanieczyszczeń. Gabiony, podobnie jak ogrodzenia z bloczków betonowych doskonale sprawdzają się więc przy ruchliwych ulicach, a dodatkowo stanowią ciekawe uzupełnienie otoczenia domu w nowoczesnym stylu.

Wypełnienie gabionu zazwyczaj stanowią kamienie (rozwiązanie najpopularniejsze i najbardziej ekonomiczne), jednak może to być również tłuczeń szklany, gruz czy ziemia. Ich wielkość można oczywiście dostosować do indywidualnych upodobań, a producenci oferują dziś zarówno gotowe ogrodzenia gabionowe, jak i przygotowywane na zamówienie. Niewątpliwą zaletą tego typu konstrukcji jest ich bardzo łatwy montaż. Nie wymagają bowiem fundamentów, co znacząco przyspiesza pracę przy ich zakładaniu.

Ponadto z gotowych gabionów różnych rozmiarów można także aranżować elementy wystroju ogrodu i otoczenia nieruchomości. Schody, murki czy obudowy altan dopasują się tym samym do wybranego ogrodzenia, tworząc kompleksowy zestaw na terenie danej posesji.

Ogrodzenia gabionowe to doskonałe rozwiązanie dla osób ceniących ponad wszystko prywatność i gustujących w modernistycznych rozwiązaniach architektonicznych.

gabion
gabion 2