Dlaczego warto postawić na ogrodzenie gabionowe?

 Każdy właściciel posesji chciałby, by jego elementem niejako wieńczącym dzieło budowy był estetyczny, funkcjonalny płot, parkan, ogrodzenie – ilość określeń jest bardzo duża. Już coraz rzadziej w grę wchodzi zwykła siatka z drutu i stalowe słupki grodzące. Coraz częściej ogrodzenie stanowi tematyczną całość na przykład z kolorem elewacji budynku lub jego innymi charakterystycznymi elementami. Jednym z najbardziej efektownych rozwiązań są ogrodzenia gabionowe. Co to za produkt i jakie są jego zalety?

Dla tych, co cenią ciszę i prywatność

Ogrodzenia gabionowe to nowatorskie wykorzystanie elementów drucianych i odpowiedniego wypełnienia. Z drutu wykonuje się kosze przestrzenne o odpowiedniej szerokości i długości, które następnie wypełnia się, w zależności od woli klienta, kamieniem ozdobnym, ziemią, kolorowym klińcem czy żwirem. Kosze są odpowiednio wzmocnione, o gwarantuje trwałość całej konstrukcji oraz jej optymalne użytkowanie przez lata.

Takie rozwiązanie sprawdzi się dużo lepiej niż standardowe ogrodzenia u osób, które cenią sobie komfort i nie lubią pokazywać tego, co robią we własnym domu przypadkowym przechodniom. Odpowiednio ubity kliniec zapewnia pełną szczelność, a tym samym skutecznie zasłania przed niepowołanym wzrokiem. Świetnie też tłumi dźwięki, więc jest doskonały także jako osłona posesji znajdującej się tuż obok ruchliwej ulicy.

Efekt kwiatowego ogrodzenia

Usługa montażu ogrodzenia gabionowego wykonana przez profesjonalną firmę specjalizującą się w tego typu elementach, może też być także miłym początkiem wspaniałego i bardzo efektownego ogrodu. Decydując się na wypełnienie konstrukcji ziemią lub kładąc dodatkową warstwę wzrostową gleby na położony wcześniej kamień lub kliniec, można bez problemu rozpocząć na niej uprawę kwiatów i ziół. Tego typu rozwiązanie należy skonsultować z przedstawicielem firmy montującej ogrodzenie lub z hodowcą kwiatów w celu optymalnego doboru rodzaju podłoża oraz samych roślin. Da to pewność ich prawidłowego wzrostu oraz zabezpieczy przed sadzeniem roślin krótko kwitnących.

Wróć