Blog

Cover Image

Jak długo twa montaż ogrodzenia panelowego?

Ogrodzenia panelowe są rozwiązaniem niezwykle estetycznym, ale i ekonomicznym. Są one stosunkowo szybkie w montażu, a jednocześnie charakteryzują się większą trwałością i estetyką niż ogrodzenia z siatki. Ten rodzaj ogrodzenia zbudowany jest z pojedynczych paneli, które mocuje się na słupkach. Bardzo często są to proste panele, bez dodatkowych zdobień czy ornamentów, dzięki czemu dopasowują się do praktycznie każdej posesji.

Więcej

Cover Image

Gdzie sprawdzi się ogrodzenie z bloczków betonowych?

Ogrodzenie stanowi nie tylko funkcję użytkową, ale również estetyczną. W zależności od preferencji właścicieli, rozmiaru działki i stylu całego domu można dobrać idealnie dopasowane ogrodzenie. Dzięki ogrodzeniu nie musimy martwić się o wizyty nieproszonych gości czy o ucieczkę naszych pupili. Praktycznie każda osoba budująca dom decyduje się na ogrodzenie swojej posesji, dodając jej tym samym element ozdobny, jako pierwszy rzucający się w oczy.

Więcej

Cover Image

Jak wybrać dobre ogrodzenie posesji?

Ogrodzenie ma szczególną rolę. Solidna brama i okalające ją bloki odgradzają daną posesję od dróg zewnętrznych, zapewniając ochronę przed dzikimi zwierzętami i włamywaczami. Konstrukcja ta stanowi również uzupełnienie projektu domu: podkreśla jego bryłę, kolor oraz elementy architektoniczne. Jak jednak wybrać ogrodzenie, które będzie pełnić wszystkie wymienione powyżej funkcje i pięknie się prezentować?

Więcej

Cover Image

Zalety ogrodzeń panelowych

Ogrodzenie posiadłości lub działki odgrywa bardzo ważną rolę w zapewnieniu bezpieczeństwa, ale także estetyki wykończenia terenu. Wybór płotu powinien uwzględniać nasze potrzeby, rodzaj elewacji i styl wykończenia domu, a także nasze możliwości finansowe. Dużą popularnością cieszą się dzisiaj ogrodzenia panelowe, które pozwalają na samodzielny montaż i odznaczają się dużą trwałością.

Więcej

Cover Image

Postaw na ozdobne płoty drewniane

Ogrodzenie to bardzo ważny element każdego ogrodu, podwórza czy placu. Głównym zadaniem ogrodzenia jest oczywiście zabezpieczanie, a czasem także wyznaczenie granic. Jednak zgodzimy się chyba wszyscy z tym, że ogrodzenie to także ważny element dekoracyjny, który może znacznie upiększyć naszą posesję. Do wyboru mamy całą gamę różnych ogrodzeń wykonywanych z najrozmaitszego materiału. Każde z nich ma swoje plusy i minusy, ale przede wszystkim każde z nich może być piękne. Dziś zastanowimy się, dlaczego warto zastosować ogrodzenie drewniane, czyli ozdobne płoty wykonane właśnie z tego materiału.

Więcej

Cover Image

Postawienie ogrodzenia a wymogi prawne

Ogrodzenie to podstawowa ochrona nieruchomości, która jest niezbędna zwłaszcza na przedmieściach, by zabezpieczyć dobytek mieszkańców przed wandalami.Na szczęście okazuje się, że wybudowanie ogrodzenia wcale nie wiąże się z nadmiarem biurokracji, co zdecydowanie ułatwia realizację projektu. Kiedy jednak zgoda urzędu jest niezbędna?

Więcej